Zabijak ‘Comrade Duch‘ z Červených Kmérov verzus skutoční profesionálni zločinci v Kambodži

2. septembra 2020, karolondrias2, Nezaradené

Dnes 2.9.202 na všetkých demokratických masmédiách oznámili, že Kaing Guek Eav známy ako zabijak Comrade Duch z Červených Kmérov, ktorí v rokoch 1975-1979 vraj má na svedomí 14000 obetí, zomrel.

Prekvapilo ma, že nikto z demokratov sa ani slovkom neopovážil spomenúť skutočných profesionálnych vojnových zločincov masakrujúcich všetko živé v tom období v Kambodži.

Na obrázku nižšie je mapa, ktorá ukazuje lokalizáciu 115273 cieľov a intenzitu bombardovania Kambodže (genocídu) bombardérmi USA od 4.10.1965 do 15.8.1973.

Z posledných (ale stále nekompletných) údajov z databázy „the Air Force USA“ o bombardovaní Kambodži vyplýva, že USA od  4.10.1965 do 15.8.1973 USA bombardovali Kambodžu účinnejšie, ako sa doteraz vedelo. Počas tohto obdobia vykonali 230 516 náletov a zhodili na Kambodžu 2 756 941 ton bômb na 113 716 cieľov. Podľa rozkazu bombardovali všetko čo lieta a všetko, čo sa hýbe. Pričom viac ako 10% cieľov bolo nerozlíšených. Bombardér B-52 plne naložený s 108 225 kg alebo 42 340 kg bombami počas kobercového náletu zhodil náklad  na plochu okolo 500×1500 metrov a spôsobil skoro absolútnu deštrukciu dediny. Z databázy vyplýva, že bombardovanie začalo štyri roky predtým, ako sa doteraz vedelo, t.j. nie za prezidenta USA Nixona, ale už za prezidenta Johnsona. USA zhodili na Kambodžu viac bômb, ako spojenci počas Druhej svetovej vojny, čo bolo len 2 milióny ton bômb zahrňujúc aj atómové bomby. To znamená, že Kambodža je pravdepodobne najviac bombardovanou krajinou v celej histórii ľudstva.

 

(História bombardovania Kambodže, Pol Pota a Červených Kmérov je popísaná v knihe: Bohovia súčasných mytológií na str. 51,http://www.ondrias.sk/index.php/knihy.html?task=view&id=8&catid=47).

 

Ako píše Edward S. Herman (Professor Emeritus at the Wharton School, University of Pennsylvania), fínska vláda vo svojej štúdii odhaduje, že približne 600 000 ľudí zomrelo v prvej fáze americkej genocídy v Kambodži. A z krajiny utieklo 2 milióny utečencov. Michael Vickerey odhaduje, že v prvej fáze bolo zabitých 500 000 ľudí. Na konci prvej fázy dekády americkej genocídy, keď Červení Kméri zvíťazili a okupovali Phnom Penh v apríli 1975, Kambodža bola rozbitá a zničená krajina s roztrpčenou spoločnosťou na okraji masového hladomoru. Bola to krajina s nezasiatou úrodou, s obrovským počtom utečencov v okolí a vnútri hlavného mesta Phnom Penh. To bol výsledok americkej genocídy.

 

Dôkazy z oficiálnych odtajnených dokumentov USA v roku 1987 hovoria, že išlo o americký teror v Kambodži, ktorý doviedol Pol Pota k moci. „Oni používajú (bombardovanie) ako hlavnú tému propagandy,“ referoval riaditeľ operácie CIA 5. 2. 1973. Neboli to myšlienky komunizmu, ale kapitalistická genocída, čo postavili Červených Kmérov na nohy. A neskoršie, keď v januári 1979 vietnamské vojská oslobodili Kambodžu od útlaku Červených Kmérov, ktorí sa stiahli do džungle, USA začali podporovať Červených Kmérov ekonomicky, vojensky a politicky. Ako píše Edward S. Herman, On War Criminality and Impunity, odhaduje sa, že USA dali v priamej pomoci Pol Potovi 85 miliónov USD a vplývali na inštitúcie OSN, aby podporovali Červených Kmérov, čo ozdravilo Pol Potove sily po roku 1979.  (Ben Kiernan: Cambodia’s Missed Chance, Indochina Newsletter, Nov. – Dec. 1991.) Išlo o pomoc v sume 85 miliónov USD (od r. 1980 do r. 1986) ako to vyplýva z korešpondencie kongresového právnika Jonathana Winera, ktorý bol neskôr poradcom senátora  Johna Kerryho (demokrat, Massachusetts) v senátnom výbore pre zahraničné vzťahy a v americkej nadácii vietnamských veteránov…

 

Tieto riadky píšem preto, lebo som si všimol, že informačná totalita demokratických štátov a výroba mentálnych vykadencov, ktorí majú niekoho a niečo nenávidieť, sa dostala na vysoko profesionálnu úroveň.

Podobne aj všetci politickí predstavitelia a masmédiá vo vyspelých demokraciách prijali podmienky morálnej dekenerovanosti, ako nevyhnutný predpoklad účasti v mocenskom aparáte demokracie.

Dôkazom toho je, že nikto z nich sa neopovážil verejne hovoriť dôkazy o americkej genocídy v Kambodži. Nikto z nich nenavrhol, súdiť amerických predstaviteľov, ako vojnových zločincov na medzinárodnom súde v Haagu alebo v ICC v New Yorku.

Z toho jednoznačne vyplýva, že súčasná kapitalistická ideológia je zvrátená a dekenerovaná v porovnaní s Červenými Kmérmi.

Pripomína mi to vysoký morálny stupeň dekenerácie a zvrátenú ideológiu Hitlerovho Nemecka pred rozpútaním II. Svetovej vojny.

 

Veľmi by ma zaujímalo, či si priemerný antikomunistický bojovník za ľudské práva dokáže predstavil komunistickú analógiu americkej genocídy v Kambodži (alebo vo Vietname, alebo v Laose, alebo v Paname, alebo v Iraku, alebo v Afganistane, alebo NATO v Líbyi …).

 

Prestavme si, že by niektorý komunistický prezident, napríklad Gustav Husák za socializmu, nariadil bombardovať Dánsko, pretože robí niečo proti socializmu. Dánsko by sme bombardovali denno-denne 8 rokov. Každý deň by sme vykonali 81 náletov a denne by sme zhodili 968 ton bômb na Dánsko.

 

Viem si predstaviť ako by reagovala svetová demokratická a humánne verejnosť. Komunistický prezident by bol odsúdený medzinárodným súdom ako vojnový zločinec a všetky deti sveta by sa povinne učili v školách o tomto zločine komunizmu a zvrátenosti a degenerácii komunistickej ideológie.

 

Karol Ondriaš

200902