Založ si blog

CP-II. BR-02 a Znárodnenie

Úvodom prehlasujem, že všetko, čo je napísané v tomto blogu je klamstvo. Je to všetko vymyslené pre potešenie chichotajúcich sa domácich zvieratiek Segregovaného Vyvoleného Hamburgera.

 

V súčasnosti technická úroveň zabíjania ľudí a ničenia majetku dosiahla > 1000 x vyššiu účinnosť, ako technika v II. Svetovej vojne. Cieľom všetkých vojen (možno až na nepatrné výnimky) bolo, aby si súkromná koalícia zločincov (často neznáma v pozadí) navýšila majetok.

Súčasný globálny vedeckotechnický rozvoj menenia mozgového softvéru a funkcie odmeny človeka (PBS), zavádzanie nových účinnejších robotických nukleárnych zbraňových systémov, atď… dosiahol hranicu, kde hrozí samozničenie civilizácie, pokiaľ budú mať jednotlivci a záujmové skupiny beztrestnú absolútnu moc, založenú len na ich neobmedzenom súkromnom majetku.

Tieto skupiny stále presadzujú najspravodlivejší zákon superliberálnej filozofie: “Čím máš viac majetku, tým máš sväté právo viac rozhodovať o tých, ktorí ho majú menej.”

 

Fakty dokazujú, že všetky súčasné rituálne tance o neprávostiach a zločinoch kapitalizmu už desaťročia nič neriešia, nedotýkajú sa toho podstatného.

Poukazovanie na negatíva kapitalizmu a hľadanie jeho ľudskej tváre, bez deklarovania socializmu ako východiska, sú vítané rituálne tance, ktoré majú viesť len ku kozmetickým zmenám a sú potrebné na zaistenie, aby podstata kapitalistického kanibalizmu ostala nedotknutá (ako v tomto duchu hovorí Slavoj Žižek).

 

Ako to chceme riešiť my vzdelaní občania z budúcej KS-II.BR:

 

KP-II.BR chce zabrániť degenerácii a samozničeniu ľudskej civilizácie a vybudovať nové politicko-ekonomicko-ľudské vzťahy novej humánnej civilizácie, ktorá by bola v súlade s globálnym vedeckotechnickým rozvojom. Preto v programe chce radikálne zmeniť ekonomické vlastnícke vzťahy a obmedziť výšku súkromného vlastníctva.

 

Napríklad:

 

– Maximálna výška súhrnného súkromného majetku na osobu bude buď 20000 násobok mediálnej minimálnej mesačnej mzdy, alebo 40000 násobok mediálneho minimálneho mesačného dôchodku alebo 20000 násobok mediánu čistého mesačného príjmu na osobu v domácnosti. Maximálna výška súhrnného súkromného majetku bude odvodená od jedného z týchto parametrov, pričom sa zoberie ten parameter z ktorého vyplýva najnižší súhrnný súkromný majetok na osobu. Každý majetok vyšší ako súhrnný súkromný majetok na osobu bude znárodnený bez náhrady. (Všetky násobky sa budú meniť podľa praktickej potreby).

– Všetka pôda, vodné zdroje, nerastné suroviny, strategické podniky, finančné inštitúcie, poisťovne, atď… sa znárodnia za náhradu neprevyšujúcu výšku súhrnného súkromného majetku na osobu.

– Maximálna výška majetku súkromnej firmy bude dvojnásobok súhrnného súkromného majetku na osobu. (Násobok sa bude meniť podľa praktickej potreby).

– Zavedie sa centrálne plánovanie a centrálne zákony, ktoré budú zaručovať: rovnaké sociálne práva, rovnakú mzdu za rovnakú prácu, rovnakú minimálnu mzdu, rovnaké pravidlá minimálneho dôchodku a odchodu do dôchodku, rovnakú materskú dovolenku, atď… pre všetkých obyvateľov planéty.

– Mnohé ďalšie prvky sa preberú z komunistického zázraku novej humane-progresívnej civilizácie v bývalom Východoeurópskom socialistickom bloku.

 

Nájsť spôsob, ako prakticky vykonať tieto radikálne zmeny v ekonomických vlastníckych vzťahoch a obmedziť výšku súkromného vlastníctva, je výzva pre ľavicu do budúcnosti.

 

My zdôrazňujeme, že všetky tieto drastické kroky k osobnému majetku sú zanedbateľné oproti drastickým krokom k osobnému majetku pri čiastočnom alebo významnom samozničení civilizácie, ktoré by vyplynuli z ďalších lokálnych vojen a z III. Svetovej vojny, ako vysoko pravdepodobných produktov kapitalizmu, kde je beztrestná absolútna moc jednotlivcov založená len na ich neobmedzenom súkromnom majetku.

 

Záverom už po 100. -krát zopakujem našich päť axiómou, ktoré sa už stali overenými pravdami:

 

  1. Pravda: Socializmus bol komunistický zázrak novej humánnej civilizácie.
  2. Pravda: Po odstránení komunistov od moci, po majdane v novembri 1989, spoločnosť následkom kapitalistického systému zákonite zdegenerovala, čo vedie k jej samozničeniu.
  3. Pravda: Dôkazov prvých dvoch právd je tak veľa, že každý, kto tvrdí opak musí mať vytunelovaný mozog, ktorý Segregovaný Vyvolený Hamburger aj náležite využíva.
  4. Pravda: Kapitalistický zákon maximálneho zisku hovorí: Čím sa ty budeš mať horšie, tým sa ja budem mať lepšie.
  5. Pravda: Naprotitomu, socialistický zákon maximálneho zisku hovorí: Čím sa ty budeš mať lepšie, tým sa aj ja budem mať lepšie.

 

Zároveň prosíme progresívnych superliberálov, aby v diskusných príspevkoch, ako vždy, podporili pravdivosť tohto blogu, za čo im vopred ďakujeme.

 

Karol Ondriaš

200126

Je vírus COVID-19 produktom prirodzených mutácií alebo účelovo vyvinutá biologická zbraň, špeciálne proti Číne?

17.02.2020

Bežná verejnosť nepozná odpoveď na túto dôležitú otázku a možno ani poznať nebude. Možno odpoveď už niektorí zodpovední poznajú a nebudú ju rozširovať. My môžeme len kalkulovať viac »

CP-II. BR-05 a Matriarchát

15.02.2020

Úvodom prehlasujem, že všetko, čo je napísané v tomto blogu je klamstvo. Je to všetko vymyslené pre potešenie chichotajúcich sa domácich zvieratiek Segregovaného Vyvoleného Hamburgera. V viac »

CP-II. BR-04 a Náboženstvo

09.02.2020

Úvodom prehlasujem, že všetko, čo je napísané v tomto blogu je klamstvo. Je to všetko vymyslené pre potešenie chichotajúcich sa domácich zvieratiek Segregovaného Vyvoleného Hamburgera. Ľudský viac »

koronavírus, Wu-chan, dočasná nemocnica

Z Talianska hlásia prvú obeť koronavírusu, v Číne ich majú 2345

22.02.2020 00:00

Počet obetí koronavírusu v Číne stúpa, ale pomalšie ako predtým. Taliansko má prvú obeť, výrazný rast počtu nakazených hlási Južná Kórea.

pesto, cestoviny

Domáce cestoviny sú malý zázrak. Pozrite si, čo sa z nich dá urobiť

22.02.2020 00:00

Cestoviny si nemusíte kupovať, môžete si ich urobiť aj doma. Dokážu posunúť chuťový pôžitok o level vyššie. Varecha.sk vám poradí ako na ne a čo s nimi.

Pocuvajte pravdu, podcast, pravda

Rolu klaunov progresívci nezvládli. Úder dostal aj Kiska

22.02.2020 00:00

Smer a SNS bojujú o dôchodky a voličov. Bude mať posledné slovo prezidentka Zuzana Čaputová?

Irán / vlajka / zástava /

Po odkladoch uzatvorili v Iráne hlasovacie miestnosti

21.02.2020 23:13

Iránski lídri obyvateľov varovali, že neúčasť na voľbách povzbudí amerického prezidenta Donalda Trumpa.

karolondrias2

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 14
Celková čítanosť: 24707x
Priemerná čítanosť článkov: 1765x

Autor blogu

Kategórie