Založ si blog

Ako demokraticky stúpa plat slovenského Motroka a rakúskeho humanistu?

Oslobodenie občanov Slovenska od komunistickej totality v roku 1989 malo okrem iného aj vychovať spoločnosť kvalitných slovenských Motrokov (moderných otrokov).

 

Porovnal som z údajov vo Wikipédii a Eurostate, ako sa vyvíjal priemerný hrubý mesačný plat slovenského Motroka s platmi na okolí. Je to zobrazené na Obrázku č. 1.

Obrázok č.1.

Z obrázku vidieť, že hrubý priemerný plat slovenského Motroka postupne stúpal z ~ 300 eur v roku 1998 na ~ 1250 eur v roku 2021. Podobne to bolo aj v krajinách V4 (Poľsko, Maďarsko a Česko). Na Ukrajine bol plat radikálne nižší, ako v krajinách V4 (asi to je výsledok odpojenie sa od Sovietskeho zväzu).

Ale v krajinách Západnej Európy, ako napríklad v Rakúsku, Nemecku alebo Belgicku, hrubé platy boli oveľa vyššie ako v krajinách V4 a stúpali rýchlejšie, ako v krajinách V4. Napríklad v Rakúsku v roku 2004 mali priemerný hrubý plat ~ 3000 eur, ktorý stúpal tak, že v roku 2020 bol už ~ 4500 eur.

 

Zaujímalo ma, ako platy slovenského Motroka dobiehajú platy rakúskeho humanistu.

 

Obrázok č.2.

Na Obrázku č. 2. som odčítal priemerné hrubé mesačné platy na Slovensku a v krajinách V4 od platu v Rakúsku. Výsledná hodnota na osi Y hovorí, že o koľko eur Rakúšan zarobil mesačne viac ako Slovák, Maďar, Čech alebo Poliak.

Dôležitou výpovednou hodnotou je aj fakt, že rozdiel hrubého mesačného príjmu Rakúšana (podobne aj Nemca, Belgičana…) ku príjmu Slováka (a v krajinách V4) sa z rokmi stále zvyšuje.

 

Napríklad, keď v roku 2004 Slovák mal hrubý mesačný príjem o 2400 eur menší, ako Rakúšan, v roku 2018 mal nižší príjem už o 3250 eur.

Myslím si, že priemerný Slovák by dlho hľadel na výplatnú pásku a skákal od radosti, keby zrazu na nej bolo o 3250 eur mesačne viac (pričom Rakúšan to berie, ako samozrejmosť).

 

Z toho jednoducho vyplýva, že rozdiel v kvalite života medzi rakúskym humanistom a slovenským Motrokom sa stále zvyšuje, t.j. štatút slovenského Motroka po prevrate roku 1989 je dlhodobý a kvalita Motroctva sa stále zvyšuje.

Platí to aj pre ostatné krajiny V4 a ďalšie krajiny bývalého socialistického bloku.

 

Nás komunistov z bKS-21.St tento vývoj fascinuje, pretože krajiny V4, Rakúska, Nemecka, Belgicka… používajú tie isté technológie, ten istý Know-How, ten istý politicko-ekonomický systém a ten istý priestor voľného obchodu, a predsa Segregovaný Vyvolený Hamburger dokáže dlhodobo rozdeliť tieto štáty, na tie, kde žijú občania 1. triedy a štáty, kde žijú občania 2. triedy.

 

My komunisti z bKS-21.St vieme, že na výrobu slovenských Motrokov boli použité technológie, ktoré už boli mnohokrát úspešne vyskúšane v minulých rokoch a storočiach v Ázii, Latinskej Amerike a konečne aj vo Východnej Európe.

 

Na výrobe slovenského Motroka začali po prevrate 1989 usilovne pracovať slovenskí antikomunistickí mentálni vykadenci, v čom im celý Segregovaný Vyvolený Hamburger pomáhal a stále pomáha.

 

Pre oživenie môjho blogu by som záverom poprosil aspoň jedného antikomunistického mentálneho vykadenca aby v diskusii kvalitne opäť zakadil.

 

 

Karol Ondriaš,

220722

VII. Križiacke ťaženie do Ruska a vyľakaní Genetickí Euroatlantickí predátori. Aké je súčasné skóre?

21.04.2024

Úvodom prehlasujem, že všetko, čo je napísané v tomto blogu je klamstvo. Je to všetko vymyslené pre potešenie chichotajúcich sa domácich zvieratiek Segregovaného Vyvoleného Hamburgera a aj tých, ktorí si myslia, že sa ich to netýka. Prvých šesť križiackych ťažení genetických predátorov do Ruska sú popísané v mnohých publikáciách a ja som ich spomenul v [...]

Kapitalistické demokratické slobodné voľby a výber kandidátov, ako zbrane hromadného sebazničenia! Prečo komunistická Čína skúpi za pár desiatok rokov Európu a USA za cenu šrotu?

02.04.2024

Odpoveď je jednoduchá: Pretože Čína nepoužíva zbrane hromadného sebazničenia! Ja popíšem aspoň dve zbrane hromadného sebazničenia, ktorým sa v kapitalizme klaniame podobne, ako v stredoveku po dobu 350 rokov sa klaňali páleniu bosoriek, t.j. prostriedku na odstránenie zla. Komunistická Čína, a aj my komunisti z KS-21.St, pokladáme kapitalistické, [...]

Ako bude reagovať genetický rakovinový nádor a jeho metastázy, keď sa faktami ďalej potvrdí, že za masakrom na predmestí Moskvy 22. 3. 2024 je vláda Ukrajiny?

24.03.2024

Úvodom prehlasujem, že všetko, čo je napísané v tomto blogu je klamstvo. Je to všetko vymyslené pre potešenie chichotajúcich sa domácich zvieratiek Segregovaného Vyvoleného Hamburgera a tých, ktorých sa to týka. Áno, je to pravda!! Tajomník Rady národnej bezpečnosti a obrany Ukrajiny Alexej Danilov potvrdil účasť Ukrajiny na teroristickom útoku na „Crocus“: [...]

pozemný dron

Terminátor v praxi. Po nebi a vode sa do vojny na Ukrajine hlásia aj pozemné drony

21.04.2024 21:36

Podľa expertov je však ich nasadenie obmedzené. Zatiaľ.

netanjahu

Izraelská armáda schválila operáciu v Rafahu. Netanjahu avizuje tvrdší bol proti Hamasu

21.04.2024 20:20, aktualizované: 21:58

Je to jediný spôsob, ako oslobodiť našich rukojemníkov, uviedol izraelský premiér.

Russia Ukraine War

Po americkej pomoci Rusi pritvrdili. Chcú, aby Ukrajina plakala, vidia sa až v Kyjeve

21.04.2024 18:51

V Moskve sa tvária, že z novej pomoci USA pre Kyjev si ťažkú hlavu nerobia. Hlásne trúby Kremľa tvrdia, že porážka Ukrajiny je nevyhnutná a neodvratná.

Peter Pellegrini

Ostrosť kampane, vojna, transparentnosť či pokoj? Čo rozhodlo prezidentské voľby?

21.04.2024 18:30

Podľa akých kritérií sme si vyberali budúcu hlavu štátu? Čo nás presvedčilo?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 82
Celková čítanosť: 282656x
Priemerná čítanosť článkov: 3447x

Autor blogu

Kategórie